Eeva Karmitsa
Vetenskapskommunikatör
eeva.karmitsa@helsinki.fi
050 415 0396
@evakarmitsa

Anu Partanen
Vetenskapskommunikatör
anu.partanen@helsinki.fi
050 556 0948
@anupartanen

Elina Raukko
Vetenskapskommunikatör
elina.raukko@helsinki.fi
050 318 5301
@elinaraukko

Ruralia-institutet / S:t Michel
Sirpa Piskonen
Kommunikationssekreterare
sirpa.piskonen@helsinki.fi
044 590 6856

Naturhistoriska centralmuseet LUOMUS
Laura Hiisivuori
Vetenskapskommunikatör
laura.hiisivuori@helsinki.fi
050 576 2960
@hiisivuo

 

Suvi Uotinen
Vetenskapskommunikatör
suvi.uotinen@helsinki.fi
050 329 0914
@suviu

Niina Niskanen
Vetenskapskommunikatör
niina.niskanen@helsinki.fi
050 448 9874
@Hyhumtdk

Pia Purra
Vetenskapskommunikatör
pia.purra@helsinki.fi
050 415 6585
@Hyhumtdk

Forskarkollegiet 
Pekka Rautio
Vetenskapskommunikatör
pekka.rautio@helsinki.fi
050 415 5531

Alexanderinstitutet
Niina Into
Informationsspecialist, kommunikationsplanerare
niina.into@helsinki.fi
050 318 5667
@NiinaInto

Medicin
Päivi Lehtinen
Vetenskapskommunikatör
paivi.m.lehtinen@helsinki.fi
050 406 2043
@PviLe

Elisa Lautala
Vetenskapskommunikatör
elisa.lautala@helsinki.fi
050 318 5682
@elisalautala

Farmaci
Elina Raukko
Vetenskapskommunikatör
elina.raukko@helsinki.fi
050 318 5302
@elinaraukko

Veterinärmedicin
Eeva Karmitsa
Kommunikatör
eeva.karmitsa@helsinki.fi
050 415 0396
@EvaKarmitsa

Institutet för molekulärmedicin i Finland FIMM
Mari Kaunisto
Kommunikationskoordinator
mari.kaunisto@fimm.fi
050 317 5483

Christa Liukas
Vetenskapskommunikatör
christa.liukas@helsinki.fi
050 317 5791
@christaliukas

Ekonomisk kommunikation, universitetets innovations- och uppstartsverksamhet
Kati Salmivaara
Kommunikatör
kati.salmivaara@helsinki.fi
050 317 5782
@KatiSalmivaara