Yhteystiedot
Viikin normaalikoulu on hyvien liikenneyhteyksien varrella ja täällä on mukava vierailla.

Johtava rehtori

Tapio Lahtero, tapio.lahtero@helsinki.fi, 0503501361

Lukion rehtori

Marja Martikainen, marja.k.martikainen@helsinki.fi, 0504484663

Perusopetuksen rehtori, 7.-9.-luokat

Ilkka Laasonen, ilkka.laasonen@helsinki.fi, 0503124377

Perusopetuksen rehtori, 1.-6.-luokat

Kimmo Koskinen, kimmo.i.koskinen@helsinki.fi, 0503263394

Kanslia alaluokat ja lukio

Heli Poutala-Villanen, vink-kanslia@helsinki.fi, 0503894125

Kanslia yläluokat ja hallinto

Milla Söder-Bhandari, vink-kanslia@helsinki.fi, 0503448101

Opinto-ohjaajat

Seikku Högel, seikku.hogel@helsinki.fi, 0505707164

Ida Kauppinen, ida.m.kauppinen@helsinki.fi 0503183122

Hanna Surakka, hanna.surakka@helsinki.fi, 0503182303

Viikin normaalikoulussa toimii vahtimestareina Jarkko Järvinen, Pirkko Korkiakoski ja Anu Tikkanen.

Sähköposti: vink-vaksi@helsinki.fi

Puhelinnumero: 02 941 57930

Viikin normaalikoulun kirjastosihteerinä toimii Niko Määttä, niko.maatta@helsinki.fi, 02 941 57515

Terveydenhoitaja 1.-5. luokat, Ansa Kokljuschkin, 050 436 2019

Terveydenhoitaja, Sari Räsänen, 040 518 8218

Koulukuraattori PO, Päivi Meriläinen, paivi.merilainen@hel.fi, 09 3108 321, 040 661 7717

Koulukuraattori lukio (ti ja ke), Johanna Sjöman, johanna.sjoman@hel.fi, 050 401 3286

Koulupsykologi, Karoliina Tähtinen, karoliina.tahtinen@hel.fi, 040 661 5282

Viikin normaalikoulun henkilöstö
Show more info
Osoitetiedot ja saapuminen

Verkkolaskutusosoite:

Verkkolaskutusosoite: 003703134717

OVT-tunnus: 003703134717

Y-tunnus: 0313471-7

Verkkolaskuoperaattori: Telia Finland Oyj

Välittäjän tunniste: 003703575029

 

Postiosoite:

PL 30 (Kevätkatu 2)

00014 Helsingin yliopisto

Käyntiosoite:

Kevätkatu 2

00790 Helsinki

Bussit 78 (keskustasta), 79 ja 79B (Malmin asemalta tai Siilitien metroasemalta), 57 (Munkkivuoresta) ja Tiedelinja 506 (Myllypuro(M) - Viikki - Kumpula - Pasila - Meilahti) liikennöivät koulun vierestä. Jokerilinja 550 (Itäkeskus-Westend) liikennöivät läheltä koulua (500m).

Helsingin keskustasta nopein yhteys on metro Siilitien pysäkille ja bussi 79 (Malmin suunta)

Koillis-Helsingin bussit (70, 70T, 71V, 73, 74, 75, 77) ja vaihto Pihlajistontien pysäkillä bussiin 79.