Viikin normaalikoulun yhteystiedot

Johtava rehtori Tapio Lahtero tapio.lahtero(at)helsinki.fi 02941 28161, 050 350 1361
Lukion rehtori Marja Martikainen

marja.k.martikainen(at)helsinki.fi

02941 57504, 050 448 4663
Perusopetuksen rehtori, 7.-9.-luokat Ilkka Laasonen ilkka.laasonen(at)helsinki.fi 02941 57503, 050 312 4377
Perusopetuksen rehtori, 1.-6.-luokat Kimmo Koskinen kimmo.i.koskinen(at)helsinki.fi 02941 58930, 050 326 3394
Kanslia alaluokat ja lukio Heli Poutala-Villanen vink-kanslia(at)helsinki.fi 02941 58927, 050 389 4125
Kanslia yläluokat ja hallinto Milla Söder-Bhandari vink-kanslia(at)helsinki.fi

02941 57505, 050 344 8101

Opinto-ohjaaja Sanna Pöysä sanna.poysa(at)helsinki.fi 02941 57539, 050 318 3122
Opinto-ohjaaja Hanna Surakka hanna.surakka(at)helsinki.fi 02941 57538, 050 318 2303
Vahtimestarit Jarkko Järvinen, Linda Rosenberg ja Anu Tikkanen vink-vaksi(at)helsinki.fi 02941 57930
Terveydenhoitaja 1. -5.-luokat Ansa Kokljuschkin  ansa.kokljuschkin(at)hel.fi 050 436 2019
Terveydenhoitaja 6. -9.-luokat ja lukio Jutta Hahl-Andersson jutta.hahl-andersson(at)hel.fi 050 527 7838
Koulukuraattori Päivi Meriläinen paivi.merilainen(at)hel.fi 09 3108 321, 040 661 7717
Koulupsykologi Mirja Mononen mirja.mononen(at)hel.fi

09 3108 6687, 040 661 5282

Kirjastosihteeri Niko Määttä niko.maatta(at)helsinki.fi 0294157515

Opettajien ja muun henkilökunnan yhteystiedot

Postiosoite:

PL 30 (Kevätkatu 2)

00014 Helsingin yliopisto

Käyntiosoite:

Kevätkatu 2

00790 Helsinki

Verkkolaskutusosoite:

Verkkolaskutusosoite: 003703134717

OVT-tunnus: 003703134717

Y-tunnus: 0313471-7

Verkkolaskuoperaattori: Telia Finland Oyj

Välittäjän tunniste: 003703575029

Liikenneyhteydet:

Google maps, josta saat joukkoliikenteellä tai autolla saapumiseen reittiohjeet.

Reittiopas

Bussilinjat Viikin normaalikoululle

Bussit 78 (keskustasta), 79 ja 79B (Malmin asemalta tai Siilitien metroasemalta), 57 (Munkkivuoresta) ja Tiedelinja 506 (Myllypuro(M) - Viikki - Kumpula - Pasila - Meilahti) liikennöivät koulun vierestä. Jokerilinja 550 (Itäkeskus-Westend) liikennöivät läheltä koulua (500m).

Helsingin keskustasta nopein yhteys on metro Siilitien pysäkille ja bussi 79 (Malmin suunta)

Koillis-Helsingin bussit (70, 70T, 71V, 73, 74, 75, 77) ja vaihto Pihlajistontien pysäkillä bussiin 79.