Yhteystiedot
Helsingin normaalilyseon henkilökunnan yhteystiedot ja koulun osoite.

Johtava rehtori 

Tapio Lahtero

tapio.lahtero@helsinki.fi

02941 28161, 050-3501361

Lukion rehtori 

Marja Honkaheimo

marja.honkaheimo@helsinki.fi

02941 28171, 050-3054131

Perusopetuksen rehtori

Juha-Pekka Husso

juha-pekka.husso@helsinki.fi

02941 28163, 050-3243163

Apulaisrehtori ja alakoulun asiat

Olli Hyvönen

olli.hyvonen@helsinki.fi

050-416 0677

Vararehtori ja ylioppilastutkintoasiat

Tiia Karpin

tiia.karpin@helsinki.fi

050 478 1595

Merja Laine (7EF, 8AB, 9BD, 20ABC)
merja.laine@helsinki.fi
050-3180267

Petra Parkkola (tehtävästä vapaalla 28.2.-31.7.2022)

Raila Pirinen (7CD, 8C, 9AC, 21ABC, 18D)
raila.pirinen@helsinki.fi
050-3180268

Jemina Puputti (7AB, 8DEF, 9E, 19ABC)
jemina.puputti@helsinki.fi
050-5609694

Anna Majanen (sihteeri, ensisijaisesti peruskoulu)

anna.majanen@helsinki.fi

02941 28150, 050-4155558

 

Maija Lith (sihteeri, ensisijaisesti lukio)

maija.lith@helsinki.fi

02941 28157, 050-4155557

Koulukuraattorit

Nicolas Recorbet (alakoulu ja yläkoulu)

nikke.recorbet@hel.fi

040-6620329

 

Jenna Karppinen (lukio)

jenna.karppinen@hel.fi

040-6756174

 

Koulupsykologi

Säde Loponen

040-6692074

Kouluterveydenhoitaja

Satu Hovi 

050-3105573

Helsingin normaalilyseon henkilöstö
Show more info
Koulussa työskentelevien kaupungin työntekijöiden yhteystiedot

Koulussa työskentelevien Helsingin kaupungin työntekijöiden, eli koulukuraattorin, koulupsykologin ja kouluterveydenhoitajan, yhteystiedot ja ohjeita yhteydenottoon löytyvät myös koulun vuositiedotteesta sekä opiskeluhuollon sivulta: Opiskeluhuolto

Osoitteet ja liikenneyhteydet

Osoite

Ratakatu 6

00120 Helsinki

(Käynti kouluun ja tavaratoimitukset pihan (Merimiehenkadun) puolelta.

Postiosoite

Helsingin normaalilyseo

PL 38 (Ratakatu 6)

00014 Helsingin yliopisto

Katso sijainti kartalla.

Julkisen liikenteen reittiopas.

Kulkuyhteydet

Raitiovaunun 10 pysäkki Johanneksenkirkko on aivan koulun vieressä. Lisäksi lähelle, Viiskulmaan, kulkevat raitiovaunut 1 ja 3 sekä bussit 20 ja 30.