Yhteystiedot

Helsingin normaalilyseon henkilökunnan yhteystiedot ja koulun osoite.

Johtava rehtori 

Tapio Lahtero

tapio.lahtero@helsinki.fi

02941 28161, 050-3501361

Lukion rehtori 

Marja Honkaheimo

marja.honkaheimo@helsinki.fi

02941 28171, 050-3054131

Perusopetuksen rehtori

Juha-Pekka Husso

juha-pekka.husso@helsinki.fi

02941 28163, 050-3243163

Apulaisrehtori ja alakoulun asiat

Olli Hyvönen

olli.hyvonen@helsinki.fi

050-416 0677

Vararehtori, sijais- ja ylioppilastutkintoasiat

Ilkka Ahola-Luttila

ilkka.ahola-luttila@helsinki.fi

050 410 8829

Pauliina Asell (7CD, 8EF, 9AB, 22ABC)

pauliina.asell@helsinki.fi

0294128176

 

Merja Laine (7AB, 8CD, 9EF, 23ABC, 20D)

merja.laine@helsinki.fi

050-3180267

 

Raila Pirinen (7EF, 8AB, 9CD, 21ABC)

raila.pirinen@helsinki.fi

050-3180268

Miira Viiri (sihteeri, ensisijaisesti lukio ja ala-aste)

kanslia-norssi@helsinki.fi

02941 28150, 050-4155558

 

Maija Lith (sihteeri, ensisijaisesti ylä-aste)

kanslia-norssi@helsinki.fi

02941 28157, 050-4155557

Koulukuraattorit

Nicolas Recorbet (alakoulu ja yläkoulu)

nikke.recorbet@hel.fi

040-6620329

 

Anna Ahonala (lukio)

anna.c.ahonala@hel.fi

040-6756174

Koulupsykologi

Yilced Milena Raitmaa (lukio ja 9. lk)

yilced.raitmaa@hel.fi

040 637 1928

 

Laura Huhta (alakoulu ja 7.-8.lk)

09 310 27116, 040 847 8880

Koululla pääsääntöisesti tiistaisin ja torstaisin

Kouluterveydenhoitaja

Satu Hovi 

050-3105573

Helsingin normaalilyseon henkilöstö
Show more info
Koulussa työskentelevien kaupungin työntekijöiden yhteystiedot

Koulussa työskentelevien Helsingin kaupungin työntekijöiden, eli koulukuraattorin, koulupsykologin ja kouluterveydenhoitajan, yhteystiedot ja ohjeita yhteydenottoon löytyvät myös koulun vuositiedotteesta sekä opiskeluhuollon sivulta: Opiskeluhuolto

Osoitteet ja liikenneyhteydet

Osoite

Ratakatu 6

00120 Helsinki

(Käynti kouluun ja tavaratoimitukset pihan (Merimiehenkadun) puolelta.

Postiosoite

Helsingin normaalilyseo

PL 38 (Ratakatu 6)

00014 Helsingin yliopisto

Katso sijainti kartalla.

Julkisen liikenteen reittiopas.

Kulkuyhteydet

Raitiovaunun 10 pysäkki Johanneksenkirkko on aivan koulun vieressä. Lisäksi lähelle, Viiskulmaan, kulkevat raitiovaunut 1 ja 3 sekä bussit 20 ja 30.