Urapalvelut

Ota yhteyttä

Jos kysymyksesi liittyvät

Harjoitteluasioiden vastaanotto

Viikoittainen vastaanotto on torstaisin 2.3 - 18.5.2017 klo 13–15 Kruununhaan opiskelijapalvelupisteessä osoitteessa Svenska social- och kommunalhögskolan, Snellmaninkatu 12, huone 122 (käynti Yrjö-Koskisenkadulta). Ei ajanvarausta.

Henkilökohtainen uraohjaus

Uraohjausta annetaan ajanvarauksella eri kampuksilla. Varaa aika

EU-uralähettiläs

EU-uralähettiläällä on ajanvarauksella vastaanotto Helsingin yliopiston päärakennuksella. Varaa aika

Opiskelijoille:

Lue verkkosivuilta: Urapalvelut 
Työ- ja harjoittelupaikat: Rekrynet
Intranet: Flamma.helsinki.fi: Hakemistot ja palvelut » Opiskelijalle » Työelämään
Seuraa Facebookissa: Urapalvelut HY
Urapalvelut: Blogi

Työnantajille:

Lue verkkosivuilta: Hyödynnä työnantajapalveluita

Urapalvelut (henkilökunta):
Käyntiosoite: Yliopistonkatu 2 F, 00170 Helsinki
Posti: PL3, 00014 Helsingin yliopisto

Henkilökunta:

Laura Teinilä
Palvelupäällikkö
Puh: 02941 22917, GSM 040 3345966
laura.teinila@helsinki.fi

Leena Itkonen
Työelämäorientaatio-opinnot, uraohjaus
Puh. 02941 22637, GSM 050 5935018
leena.itkonen@helsinki.fi

Minna-Rosa Kanniainen
Työelämäorientaatio-opinnot, uraohjaus, ryhmämentorointi
Puh. 02941 40924, GSM 040 4193983
minna-rosa.kanniainen@helsinki.fi

Heidi Layne
Työelämäorientaatio-opinnot, uraohjaus
Puh. 02941 40281, GSM 050 3199277
heidi.layne@helsinki.fi

Anna Storgårds
Työelämäorientaatio-opinnot, uraohjaus
Puh. 02941 28492, GSM 050 415 4595
anna.storgards@helsinki.fi

Mervi Palva
Uraohjaus, hops-ohjauksen kehittäminen
Puh. 02941 23711, GSM 050 4489940
mervi.palva@helsinki.fi

Eric Carver
Sijoittumistieto, LATUA-hanke projektivastaava
Puh. 02941 24368, GSM 050 5935019
eric.carver@helsinki.fi

Tuukka Kangas
Harjoittelija, LATUA-hanke
Puh. 02941 22919
tuukka.kangas@helsinki.fi

Elina Tuusa
Harjoittelusovelluksen kehitystyö, LATUA-hanke
Puh. 02941 22343, GSM 050 4489877
elina.tuusa@helsinki.fi

Hanna Peevo
Harjoittelu
Puh. 02941 22954, GSM 050 4489961
hanna.peevo@helsinki.fi

Lotta Viljamaa
Harjoittelu
Puh. 02941 22915, GSM 050 318 6158
lotta.viljamaa@helsinki.fi

Riitta-Ilona Hurmerinta
Työnantajapalvelut
Puh. 02941 24627, GSM 050 4480634
riitta-ilona.hurmerinta@helsinki.fi

Päivi Jyry
Viestintä, työnantajapalvelut, Rekrynet
Puh. 02941 24138, GSM: 050 592 2825
paivi.jyry@helsinki.fi

Johanna Joensuu
Harjoittelija
Puh. 02941 22923 GSM 050 3375416*
johanna.t.joensuu@helsinki.f