Urapalvelut

Ota yhteyttä

Jos kysymyksesi liittyvät

Harjoitteluasioiden vastaanotto

Vastaanotto on 19.10.2017 alkaen päärakennuksella (Fabianinkatu 33) torstaisin klo 14–16 ajanvarausella. Varaa aika.

Henkilökohtainen uraohjaus

Uraohjausta annetaan ajanvarauksella eri kampuksilla. Varaa aika

EU-uralähettiläs

EU-uralähettiläällä on ajanvarauksella vastaanotto Helsingin yliopiston päärakennuksella. Varaa aika

Opiskelijoille:

Opiskelijan ohjeet: Harjoittelu ja Työ ja ura
Seuraa Facebookissa: Urapalvelut HY ja UH Career Forum
Urapalvelut: Blogi
Työ- ja harjoittelupaikat: Rekrynet

Lue verkkosivuilta: Urapalvelut (sisällöt siirtymässä Opiskelijan ohjeisiin)
Intranet: Flamma.helsinki.fi: Hakemistot ja palvelut » Opiskelijalle » Työelämään (sisällöt siirtymässä Opiskelijan ohjeisiin)

Työnantajille:

Lue verkkosivuilta: Hyödynnä työnantajapalveluita

Urapalvelut (henkilökunta):
Käyntiosoite: Yliopistonkatu 2 F, 00170 Helsinki
Posti: PL3, 00014 Helsingin yliopisto

Henkilökunta:

Laura Teinilä
Palvelupäällikkö
Puh: 02941 22917, GSM 040 3345966
laura.teinila@helsinki.fi

Leena Itkonen
Työelämäorientaatio-opinnot, uraohjaus
Puh. 02941 22637, GSM 050 5935018
leena.itkonen@helsinki.fi

Minna-Rosa Kanniainen
Työelämäorientaatio-opinnot, uraohjaus, ryhmämentorointi
Puh. 02941 40924, GSM 040 4193983
minna-rosa.kanniainen@helsinki.fi

Anna Storgårds
Työelämäorientaatio-opinnot, uraohjaus
Puh. 02941 28492, GSM 050 415 4595
anna.storgards@helsinki.fi

Mervi Palva
Uraohjaus, hops-ohjauksen kehittäminen
Puh. 02941 23711, GSM 050 4489940
mervi.palva@helsinki.fi

Eric Carver
Sijoittumistieto, LATUA-hanke projektivastaava
Puh. 02941 24368, GSM 050 5935019
eric.carver@helsinki.fi

Elina Tuusa
Harjoittelusovelluksen kehitystyö, LATUA-hanke
Puh. 02941 22343, GSM 050 4489877
elina.tuusa@helsinki.fi

Hanna Peevo
Harjoittelu
Puh. 02941 22954, GSM 050 4489961
hanna.peevo@helsinki.fi

Lotta Viljamaa
Harjoittelu
Puh. 02941 22915, GSM 050 318 6158
lotta.viljamaa@helsinki.fi

Riitta-Ilona Hurmerinta
Työnantajapalvelut
Puh. 02941 24627, GSM 050 4480634
riitta-ilona.hurmerinta@helsinki.fi

Päivi Jyry
Viestintä, työnantajapalvelut, Rekrynet
Puh. 02941 24138, GSM: 050 592 2825
paivi.jyry@helsinki.fi