Henkilökunta

 

Pia Vuorikoski
Näyttelypäällikkö / opastukset
pia.vuorikoski@helsinki.fi
+358 (50) 415 6760

Timo Huvilinna
Museomestari / valokuvaus, graafinen suunnittelu
timo.huvilinna@helsinki.fi
+358 (50) 415 6663

Giedre Kniukstaite, Merike Holmberg
Asiakasneuvojat / näyttelytila
+358 (50) 448 8909 (ainoastaan näyttelyn aukioloaikoina)

 

Jaana Tegelberg
Kokoelmapäällikkö
jaana.tegelberg@helsinki.fi
+358 (50) 415 5287

Susanna Hakkarainen
Projektisuunnittelija
susanna.hakkarainen@helsinki.fi
+358 (50) 415 6708

Valokuvakokoelmat
Anna Luhtala (1.4.−31.12.2019)
Museoamanuenssi
anna.luhtala@helsinki.fi
+358 (50) 436 5584

Taidekokoelmat
Päivi Rainio
Museoamanuenssi
paivi.rainio@helsinki.fi
+358 (50) 416 0448

Lääketieteen historian kokoelmat
Katariina Pehkonen  (1.4.−31.12.2019)
Museoamanuenssi
katariina.pehkonen@helsinki.fi
+358 (50) 448 9537

Henna Sinisalo  (työvapaalla 1.4.−31.12.2019)
Museoamanuenssi
henna.sinisalo@helsinki.fi
+358 (50) 415 5286

Anni Tuominen
Konservaattori, kokoelmamuutot
anni.x.tuominen@helsinki.fi
+358 (50) 300 1485

Mai Joutselainen
Projektityöntekijä, kokoelmamuutot
mai.joutselainen@helsinki.fi
+358 (50) 476 4985

Susanna Paasonen
Projektityöntekijä, kokoelmamuutot
susanna.ae.paasonen@helsinki.fi
+358 (50) 493 7088

Marika Tarkiainen
Projektityöntekijä, kokoelmamuutot
marika.tarkiainen@helsinki.fi
+358 (50) 478 4595