Yliopiston etusivulle Suomeksi In English
Helsingin yliopisto VERIFIN - Kemiallisen aseen kieltosopimuksen instituutti
 
Henkilökunta
VERIFIN:
Yhteystiedot:
Toimisto:
A.I. Virtasen Aukio 1 (PL 55)
Kemian laitos
00014 Helsingin yliopisto
puh. 02941 50443
fax. 02941 50438
Sähköposti (yleinen)
etunimi.sukunimi@helsinki.fi

Johtaja

 
Paula Vanninen
Johtaja, professori, FT
Puh. 02941 50444, GSM 040-550 2204
paula.vanninen@helsinki.fi
   
   

Hallinto

 
Kira Sivula
Talous- ja henkilöstösihteeri, MA
Puh. 02941 50443
kira.sivula@helsinki.fi
   
   

Tutkimushenkilökunta

 
   
Kirsi Harju
Akatemiatutkija, FT
LC-MS Laboratorio
Puh. 02941 50351
kirsi.harju@helsinki.fi
   
Vesa Häkkinen
Laboratoriopäällikkö, FM
GC-MS Laboratorio, Koulutuslaboratorio
Puh. 02941 50439
vesa.hakkinen@helsinki.fi
   
Karoliina Joutsiniemi
Erityisasiantuntija, Laatupäällikkö, FT
Puh. 02941 50441
karoliina.joutsiniemi@helsinki.fi
   
Maaret Karjalainen
Laboratorioanalyytikko (AMK)
LC-MS Laboratorio
Puh. 02941 50416
maaret.karjalainen@helsinki.fi
   
Harri Kiljunen
Laboratoriopäällikkö, FM
Synteesilaboratorio
Puh. 02941 50406
harri.kiljunen@helsinki.fi
   
Harri Koskela
Laboratoriopäällikkö, FT
NMR Laboratorio
Puh. 02941 50448
harri.t.koskela@helsinki.fi
   
Olli Kostiainen
Laboratoriopäällikkö, FM
GC-MS Laboratorio
Puh. 02941 50408
olli.kostiainen@helsinki.fi
   
Marja-Leena Kuitunen
Projektipäällikkö, FM
Näytteenkäsittelylaboratorio
Puh. 02941 50409
marja-leena.kuitunen@helsinki.fi
   
Matti Kuula
Kemisti
Tietokonelaboratorio, Koulutuslaboratorio
Puh. 02941 50447
matti.kuula@helsinki.fi
   
Annette Pettersson
Laboratorioteknikko
Näytteenkäsittelylaboratorio
Puh. 02941 50415
annette.pettersson@helsinki.fi
   
Anne Puustinen
Yliopistotutkija, FT
Näytteenkäsittelylaboratorio
Puh. 02941 50435
anne.puustinen@helsinki.fi
   
Marja-Leena Rapinoja
Erikoistutkija, FM
Näytteenkäsittelylaboratorio
Puh. 02941 50407
marja-leena.rapinoja@helsinki.fi
   
Martin Söderström
Koordinaattori, FM
Koulutuslaboratorio
Puh. 02941 50438
martin.soderstrom@helsinki.fi
   
Terhi Taure
Laboratoriomestari
GC-MS Laboratorio
Puh. 02941 50398
terhi.taure@helsinki.fi