Yliopiston etusivulle Suomeksi På svenska In English
Helsingin yliopisto  

Tila- ja kiinteistökeskus

Tietoa osastosta

Yhteystiedot:

Tila- ja kiinteistökeskus

Fabianinkatu 32 (PL 53)
00014 Helsingin yliopisto
puh. 0294 1911(yliopiston vaihde)

Kestävä kehitys

Yliopistohallinnon ympäristöverkosto

Yliopistohallinnon ympäristöverkoston tavoitteena on edistää yliopistojen välistä yhteistyötä ympäristöasioissa. Yhteyshenkilöiden sähköpostilistan osoite on ymparistoverkosto(at)notes.helsinki.fi. Jos haluat liittyä tai erota listalta, lähetä postia osoitteeseen ymparistoasiantuntija(at)helsinki.fi.

Lista yhteyshenkilöistä

Aalto yliopisto   Erityisasiantuntija Meri Löyttyniemi meri.loyttyniemi(at)aalto.fi
Projektikoordinaattori Meeri Karvinen meeri.karvinen(at)aalto.fi
Toimitilapäällikkö Risto Keski-Nisula
risto.keski-nisula(at)aalto.fi
Työsuojelupäällikkö Lasse Wallius lasse.wallius(at)aalto.fi

Aalto yliopisto:
Kauppakorkeakoulu
 

Professori Minna Halme
minna.halme(at)aalto.fi

Aalto yliopisto:
Taiteiden ja suunnittelun korkeakoulu
  Ohjelmajohtaja Tiina Laurila
tiina.laurila(at)aalto.fi
Amanuenssi Kristiina Tengvall kristiina.tengvall(at)aalto.fi

Helsingin yliopisto   Ympäristöasiantuntija Jarna Heikkilä jarna.heikkila(at)helsinki.fi
Ympäristöasiantuntija Virpi Kuitto virpi.kuitto(at)helsinki.fi
Ympäristöinsinööri Natja Vuoristo natja.vuoristo(at)helsinki.fi*
*(Meilahden ja Ruskeasuon kampukset)

Itä-Suomen yliopisto    Laatupäällikkö Sirpa Suntioinen sirpa.suntioinen(at)uef.fi
Laatukoordinaattori Kirsi Karjalainen kirsi.karjalaine(at)uef.fi

Itä-Suomen yliopisto: Joensuun kampus   Kiinteistöpäällikkö Tarja Harjula
tarja.harjula(at)uef.fi
Jyväskylän yliopisto   Ympäristökoordinaattori Veli-Heikki Vänttinen
veli-heikki.vanttinen(at)jyu.fi

Lapin yliopisto   Juhani Lillberg juhani.lillberg(at)ulapland.fi

Lappeenrannan teknillinen yliopisto   Ympäristöpäällikkö Kati Koikkalainen kati.koikkalainen(at)lut.fi
Projektipäällikkö -Green Campus Marko Kasurinen
marko.kasurinen(at)lut.fi
Maanpuolustuskorkeakoulu   Laatupäällikkö Johanna Lautala johanna.lautala(at)mil.fi

Opetusministeriö   Opetusneuvos Monica Melen-Paaso
monica.melen-paaso(at)minedu.fi
Ylitarkastaja Riina Vuorento
riina.vuorento(at)minedu.fi
Oulun yliopisto   Turvallisuuspäällikkö Pertti Hoskio pertti.hoskio(at)oulu.fi
Laboratorioteknikko Raimo Saviharju raimo.saviharju(at)oulu.fi

Svenska handelshögskolan   Hallintojohtaja Mauno Lindroos mauno.lindroos(at)hanken.fi
Green Office koordinaattori Robert Krogars
greenoffico(at)hanken.fi

Taideyliopisto: Kuvataideakatemia   Teknisten palveluiden päällikkö Tarja Ek tarja.ek(at)kuva.fi

Taideyliopisto:
Sibelius-Akatemia
  Toimitilapäällikkö Ossi Peura
ossi.peura(at)siba.fi

Taideyliopisto: Teatterikorkeakoulu   Teknisten palveluiden johtaja Henri Lehtinen
Suunnittelija Ann-Charlotte Karlsson lotta.karlsson(at)teak.fi  
Viestintäpäällikkö Laura Manninen laura.manninen(at)teak.fi

Tampereen teknillinen yliopisto   Tilasihteeri Helmi Lapinleimu
helmi.lapinleimu(at)tut.fi
Ympäristöasiantuntija Sannamari Hellman sannamari.hellman(at)tut.fi

Tampereen yliopisto   Ympäristökoordinaattori Saana Raatikainen saana.raatikainen(at)uta.fi

Turun yliopisto   Turvallisuuspäällikkö Jussi Lukkala jussi.lukkala(at)utu.fi

Ympäristöministeriö    Ylitarkastaja Annika Lindblom
annika.lindblom(at)ymparisto.fi

Åbo Akademi   Suunnittelija Ea Maria Blomqvist
ea.blomqvist(at)abo.fi

Aalto-yliopistokiinteistöt   Ympäristö- ja kehittämispäällikkö Satu Kankaala satu.kankaala(at)aaltonet.fi

Helsingin yliopistokiinteistöt   Helsingin yliopistokonsernin ympäristöasiantuntijat kts. Helsingin yliopisto

Suomen yliopistokiinteistöt   Palvelu- ja ympäristöjohtaja Mervi Huhtelin mervi.huhtelin(at)sykoy.fi
     
     
     
     



 

(Päiv. 20.05.13 )