Ruotsin kääntäminen, henkilökunta


Opetus- ja tutkimushenkilökunta

Andersen, Hadle
FT, yliopistonlehtori
vastaanotto sopimuksen mukaan
huone C407 (Unioninkatu 40)
puh. 02941 239 89
s-posti: hadle.andersen@helsinki.fi

Eggertsson, Reynir
FT, yliopistonlehtori
huone C422 (Unioninkatu 40)
s-posti: reynir.eggertsson@helsinki.fi

Franzon, Johan
FT, yliopisto-opettaja
huone C428 (Unioninkatu 40)
puh. 02941 231 56
s-posti: johan.franzon@helsinki.fi

Hartama-Heinonen, Ritva
FT, yliopistonlehtori, käännöstieteen dosentti
huone C409 (Unioninkatu 40)
puh. 02941 400 56
s-posti: ritva.hartama-heinonen@helsinki.fi

Kukkonen, Pirjo
FT, professori emerita
puh. +358 50 520 2346
s-posti: pirjo.kukkonen@helsinki.fi

Madsen, Claus
FM, yliopisto-opettaja
huone C422 (Unioninkatu 40)
s-posti: claus.madsen@helsinki.fi

Nordman, Lieselott
FT, yliopistonlehtori
huone C426 (Unioninkatu 40)
puh. 02941 225 15
s-posti: lieselott.nordman@helsinki.fi

Sorvali, Irma
FT, dosentti