Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta

Tiedekunnan kanslia

PL 44 (Jyrängöntie 2)
00014 Helsingin yliopisto
Opintoasiat: 02941 50066
Yleishallinto: 02941 50057
ml-neuvonta(at)helsinki.fi
ml-hallinto(at)helsinki.fi

Avoinna ma–pe klo 10–15 tai sopimuksen mukaan.

Tiedekunnan kanslian opintotoimisto palvelee opintoihin orientoivan jakson ajan Physicumin aulassa (Gustaf Hällströmin katu 2A) 25.–26.8. klo 8:30–15 ja 27.8. klo 8:30–12.

HUOM! Tiedekunnan kanslia muuttaa Physicumiin (Gustaf Hällströmin katu 2A) lokakuussa 2014.

Yhteystiedot »

 

Suoritetut tutkinnot 27.01.2012

Helsingin yliopisto

Matemaattis-luonnontieteellisessä tiedekunnassa 27.01.2012 annettavat julkiset päätökset:

Todistus filosofian tohtorin tutkinnosta (6)
Vesa Petteri Ala-Mattila (matematiikka)
Leila Costelle (Physics)
Mikko Kullervo Kemppainen (matematiikka)
Henri Juhani Martikainen (matematiikka)
Lauri Sakari Oksanen (soveltava matematiikka)
Helga Timkó (Theoretical Physics)

Todistus filosofian lisensiaatin tutkinnosta (2)
Sirkka-Liisa Kiviranta-Manninen (maantiede)
Eira Inkeri Rosberg (aluetiede)

Todistus filosofian maisterin tutkinnosta (11)
Qingyang He (Master’s Degree Programme in Atmosphere-Biosphere Studies, Physics)
Ville Vili Heikkinen (fysiikka)
Juho Matias Karuaho (maantiede)
Anna Elina Lyydia Kelaranta (fysiikka)
Eero Juhani Kupila (fysiikan opettaja)
Veli-Pekka Valtteri Kyöstilä (matematiikka)
Jussi Petteri Määttä (soveltava matematiikka)
Timo Heikki Olavi Paasonen (fysiikka)
Johanna Eveliina Peltokangas (matematiikan opettaja)
Tuulia Leila Maria Puustinen (aluetiede)
Chatriya Watcharapaskorn (Master’s Degree Programme in Atmosphere-Biosphere Studies, Physics)

Todistus luonnontieteiden kandidaatin tutkinnosta (26)
Mika Erik Anthon Berg (kemi, eurobachelor)
Jonathan Ronson Brown (tietojenkäsittelytiede)
Aleksi Esa Kasperi Eronen (kemia, eurobachelor)
Lars Peter Johannes Hedman (datavetenskap)
Mikko Samuli Herranen (tietojenkäsittelytiede)
Teemu Kasperi Hienola (geologia)
Tuomo Tapani Jokimies (tietojenkäsittelytiede)
Tuomas Alexander Kainberg (matematik)
Sampo Tuomas Kallio (matematiikka)
Virve Johanna Kohijoki (geologia)
Jani Mauritz Koivukoski (tietojenkäsittelytiede)
Antti Oskari Kuukka (matematiikka)
Teemu Matias Kuusisto (tietojenkäsittelytiede)
Piia Johanna Kylliäinen (matematiikka)
Tero Jarno Petteri Malkki (tietojenkäsittelytiede)
Miisa Johanna Nampajärvi (tietojenkäsittelytiede)
Antti Ville Johannes Niemelä (tietojenkäsittelytiede)
Mikko Tapio Partanen (tietojenkäsittelytiede)
Johanna Eveliina Peltokangas (matematiikka)
Johanna Miia Marika Raki (matematiikka)
Ville Matias Salo (kemia, eurobachelor)
Nina Matilda Sarnela (kemia)
Ossi Petteri Syrjänen (matematiikka)
Hanna Elsa Kerttuli Toikka (matematiikka)
Tuomas Aleksi Tonteri (fysiikka)
Kalle Varisvirta (tietojenkäsittelytiede)