Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta

Tiedekunnan kanslia

PL 64 (Gustaf Hällströmin katu 2a)
00014 Helsingin yliopisto
Opintoasiat: 02941 50066
Yleishallinto: 02941 50057
ml-neuvonta(at)helsinki.fi
ml-hallinto(at)helsinki.fi

Avoinna ma–pe klo 10–15 tai sopimuksen mukaan.

Yhteystiedot »

 

Suoritetut tutkinnot 17.2.2012

Helsingin yliopisto

Matemaattis-luonnontieteellisessä tiedekunnassa 17.2.2012 annettavat julkiset päätökset:

Todistus filosofian tohtorin tutkinnosta (1)
Alexey Adamov (analytical chemistry)

Todistus filosofian maisterin tutkinnosta (15)
Patrik Kai Sakari Ahvenainen (fysiikka)
Kaisa Maria Granqvist (aluetiede)
Eino Kalle Santeri Hinkkanen (soveltava matematiikka)
Otso Olavi Ossian Huuska (teoreettinen fysiikka)
Elina Anne Maaret Jaatinen (geofysiikka)
Pasi Kalevi Korhonen (Master’s Degree Programme in Bioinformatics)
Aki Tapio Kutvonen (teoreettinen fysiikka)
Jia Li (computer science)
Jessica Satu Cecilia Lucenius (fysiikka)
Veera Nurmi (maantiede)
Hanna Eveliina Peltola (matematiikka)
Jarno Kaleva Rekiranta (matematiikan opettaja)
Lotta Elina Suopohja (soveltava matematiikka)
Anu Susanna Tamminen (matematiikan opettaja)
Karoliina Elina Natalia Zschauer (maantiede)

Todistus luonnontieteiden kandidaatin tutkinnosta (32)
Jenni Janika Alamehtä (matematiikka)
Tomi Mikael Asikainen (tietojenkäsittelytiede)
Jan-Victor Ingevall Björkqvist (matematik)
Mikhail Ganzhinov (matematiikka)
Minna Marika Gerasin (matematiikka)
Petri Sakari Kallio (tietojenkäsittelytiede)
Marjaana Helmi Kammonen (matematiikka)
Annina Marjut Sofia Kari (matematiikka)
Jarkko Kalevi Klami (geologia)
Selma Anna-Reetta Kohonen (maantiede)
Mari Elina Kontu-Mälkiä (matematiikka)
Hanna Janita Laakso (geologia)
Jonni Olavi Lappi (maantiede)
Tero Tapio Lehtinen (tietojenkäsittelytiede)
Tiia Tuulia Lempiäinen (matematiikka)
Minna Kaisa Moilanen (kemia)
Linda Maria Niemi (matematik)
Tapio Jere Matias Nivukoski (matematiikka)
Harri Ilmari Pöyhönen (tietojenkäsittelytiede)
Reeta-Maaret Emilia Salminen (kemia)
Milja Maria Sarkkinen (matematiikka)
Ilkka Sakari Savolainen (tietojenkäsittelytiede)
Milja Karoliina Selin (matematiikka)
Otto Sakari Seppänen (kemia, eurobachelor)
Jukka Petteri Sireni (matematiikka)
Iiro Jasper Jonathan Tainio (geologia)
Anu Susanna Tamminen (matematiikka)
Minna Johanna Tervonen (matematiikka)
Anssi Johannes Törmä (tietojenkäsittelytiede)
Jenni Linnea Töyrylä (kemia)
Ville Olavi Uusivuori (matematiikka)
Eliisa Kaarina Vuori (kemia)