Yliopiston etusivulle Suomeksi På svenska In English
Helsingin yliopisto Suomen kielen ja kotimaisen kirjallisuuden laitos
 

Monimuotoinen mimesis

Tietoa:

Yhteystiedot:

Järjestelytoimikunta:
Vesa Haapala, HY
Anna Hollsten, HY
Elsi Hyttinen, TY
Pirjo Lyytikäinen, HY
Sanna Nyqvist, HY

mimesis-2008(at)helsinki.fi

YLEISTÄ TIETOA ESITELMISTÄ

Salien tekniset välineet

Jokaisessa salissa on piirtoheitin, PC (PowerPoint, Windows Media Player, RealPlayer ja QuickTime Player), ja dataprojektori. Suosittelemme, että otat esitelmäsi mukaan paperikopiona muistitikun / CD:n lisäksi. Jos käytät Apple Macintoshia, ole hyvä ja ota oma kannettavasi mukaan.

Suosittelemme, että tutustut esitelmäsaliisi ennen omaa esitystäsi. Tarkasta, että tekniset välineet, joita tahdot käyttää, toimivat.

Aika

Olemme varanneet jokaista esitelmää varten 30 minuuttia, mukaanlukien keskustelu. Suosittelemme, ettei esitelmäsi ylitä 20 minuuttia, jotta yhteiskeskustelulle jää aikaa.

Kopiointi

Toivomme, että otat tarvittavat ojenteet ja kopiot mukaasi. Tämä ei koske plenaristeja. Tieteiden talolla on kopiokone, joka toimii Helsingin yliopiston kopiokorteilla. Kortteja voit ostaa keskustakampukselta, esimerkiksi Porthanian Yliopistokirjakaupasta (Yliopistonkatu 3).

Tieteiden talolla ei ole tulostusmahdollisuutta.