Hanna Smith
hanna.smith [at] helsinki.fi

Tuomas Forsberg
tuomas.forsberg [at] helsinki.fi

Conference secretary
Maarit Elo-Valente
maarit.elo-valente [at] helsinki.fi

Conference Intern
Ville Tuppurainen
ville.tuppurainen [at] helsinki.fi

Concerence e-mail:
fcree-aleksconf [at] helsinki.fi

2013
The Aleksanteri Institute

Unioninkatu 33 (P.O. Box 42)
00014 University of Helsinki
phone +358-(0)9-191 23642
fax +358-(0)9-191 23615

aleksanteri [at] helsinki.fi

hy

First Name Last Name  Panel 
Pami Aalto 3C, 5C
Inna Adamson 2H
Kaarina Aitamurto 3D
Roy Allison 1F, 2B, 3B
Görkem Atsungur 5B
Sari Autio-Sarasmo 1D
Derek Averre 4A, 5A
Edwin Bacon 2D
Margarita Balmaceda 2C, 3B, 5C
Mark Bassin 1E, 2F
Andrei Belyi 1C, 2C
Anka Bergmann 3H
Eleanor Bindman 2A
Evgeniya Boklage 1H
Anatole Boute 1C
Elena Bulatova 4H
Irina Busygina 1B, Plenary II
Ilya Bykov 2D
Dragana Cvetanovic 5B
Olga Dadydova 4H
Martin Dangerfield 5B
Artem Dankov 3C
Alexandra Daugavet 5D
Maxine David 3A, 5A
Ruth Deyermond 4A
Francesca Di Tonno 4D
Kjell Engelbrekt 2B 
Maria Engström 1E
Marina Ermolina 4C
Valentina Feklyina 4E, 5E
Iain Ferguson 2A
Sabine Fischer 3A
Geir Flikke 3G, 4F
Veronika Fors 3D
Tuomas Forsberg 3G, 5E
Dmitry Foryy 4B
Vladimir Gelman 4D
Tracey German 4A, 5A
Konstantin Golubev 2D
Mikhail Grachev 4B
Igor Gretskiy 2F
Daria Gritsenko 4C
Anna Halonen 4C
Susanna Hast 2E
Hiski Haukkala 2A, 3A
Lassi Heininen 4F
Regina Heller 2A, 3G
Graeme Herd 5F, 3B
Victoria Hudson 4E
Mia Hurtta 1A
Derek Hutcheson 4A, 5A
Gulnar Iskakova 5F
Alexander Izotov 1A
Dovile Jakniunaite 3A
Lela Jamagidze 1F
Helena Jerman 4H
Anni Kangas 1D
Markku Kangaspuro 4G
Päivi Karhunen 5G
Anton Kazun 1B
Markku Kivinen 4B
Vladimir Khoulap 3D
Violetta Khabibulina 4H
Konstantin Khudoley 1G
Alexander Kondakov 1H
Valery Konyshev 4F
Anastasia Korobkova 3D
Anna Korppoo 1C, 4C
Irina Kotkina 1E
Natalya Kovalevskaya 4D
Elena Kropatcheva 4A
Alexander Kubyshkin 3E 
Natasha Kuhrt 1G, 5A
Juha Käpylä 4F
Marlene Laruelle 5F
Jussi Lassila 4G
Katja Lehtisaari 3D
Noora Lemivaara-Khudoikulova 2H
Polina Leshukova 5D
Ivars Liepnieks 2F
Ilkka Liikanen 3F
Kirill Likhachev 1G
Riku-Artturi Lilja 2H
Nikita Lomagin 2C
Vahur Made 1A, 4G
Olga Malinova 4G, 5A
Ioana Marian 3B
Nataliya Markushina 3D, 4F
Dmitry Melnikov 3F
Marie Mendras 2D
Harri Mikkola 4F
Katalyn Miklossy 5B
Dumitru Minzarari 2E
Kåre Johan Mjør 2G
Viacheslav Morozov 2G
Arkady Moshes 2F
Marianna Muravyeva 1H
Arto Mustajoki 3H
Sirke Mäkinen 4A, 5E
Kari Möttölä 2B
Dmitrii Nechiporuk 4C
Kaarle Nordestreng 4D
Ingrid Opdahl 3C
Stefanie Ortmann 4A, 5A
Muhittin Tolga Ozaglam 3B
Pal Pallavi 4B
Mikko Palonkorpi 1F
Hanna Peltonen 5G
Gudrun Persson 2E, 4B
Bo Petersson 4H, 5D
Nelli Piattoeva 1D
Jukka Pietiläinen 3D
Merja Pikkarainen 2H
Ekaterina Protassova 2H, 3H
Sergei Prozorov 2G
Olga Pussinen 3H
Katri Pynnöniemi 1B
Kristi Raik 1A, 5B
Jemima Repo 1D
Bettina Renz 1B
Olga Romanova 2D
Alla Rosca 3B
Octavian Rusu 3B
Peter Rutland 1G, 5G 
Mikhail Rykhtik 3E 
Svetlana Rykova 4D
Zinaida Sabitova 2H
Richard Sakwa 5D
Suvi Salmenniemi 1D
Jutta Scherrer 3D, 4G
Alexei Sekarev 1A
Alexander Sergunin 2E, 3E, 4E 
Elena Shadrina 2C
Anna Shentiakova 5D
Greg Simons 4E, 5E
Mette Skak 2E, 5F 
Jeremy Smith 1F, 2G, 3F
Hanna Smith 2B, 3G, 5E, 
Antu Sorainen 1H
Valery Sozaev 1H
Ivan Stoitzev 1H
Ion Voicu Sucala 3B
Oleksandra Sushchenko 3E 
Pekka Sutela 5G
Tuomas Suutarinen 3F
Kim Talus 5C
Anton Tenser 3H
Igor Torbakov 1E
Polina Travert 2A
Evgeny Treshchenkov 5F
Leonid Trofimov 4E
Olga Tserpitskaya 4D
Natalia  Tshuikina 2H
Andrei Tsygankov 3G, 5E
Sanna Turoma 1E
Nina Tynkkynen 4C
Veli-Pekka Tynkkynen 1D, 3C, 5C
Anar Valiyev 1F
Joanna Wasiluk 2D
Carolina Vendil Pallin 2E
Pekka Visuri 1B
Sergey Volobuev 4D
Larisa Volodina 4E
Yulia Yamineva 1C
Maria Yelenevskaya 2H
Dmitry Yurevich 3D
Larisa Zabrovskaia 1G
Lukas Zalek 5B
Natalia Zaslavskaia 1C
Andrey Zaostrovtsev 5G
Sergey Zaverskiy 5G
Alisa Zhabenko 1H
Xin Zhang 2C, 3C
Oxana Zhernovaya 3E